Connect with us

Travtips

”Mådde så jävla dåligt – gick ut över familjen”

Published

on

” Stefan Persson går mot sitt främsta år som toppkusk. I ”Travpodden” öppnar han upp om den mörka prestationsångesten som höll på att knäcka honom som tränare. ” Jag uppförde mig riktigt dåligt hemmavid ibland, säger Persson.
Läs mer här

Continue Reading

Travtips

Årets största tävlingsdag på Fornaboda

Published

on

Magnus A Djuse har bra segerchanser på onsdag, i V86-inledningen kör han Fine Manners som aldrig varit sämre än tvåa på sina elva starter. Michel har slutat på prispallen i samtliga sina fyra starter, trots minst rutin i V86-4 ska valacken ha vettig segerchans.
Läs mer här

Continue Reading

Travtips

”Vi vill samla alla som gillar att spela på ett tryggt ställe”

Published

on

I Helsingborg och resten av Sverige förknippas ATG främst med spel på hästar. Nu vill företaget visa att de erbjuder så mycket mer, och att de dessutom är den trygga och säkra platsen för den som gillar onlinespel. ATG satsar på att bli den trygga platsen
Läs mer här

Continue Reading

Travtips

Segermaskinen slutar: ”Gjort det fantastiskt”

Published

on

– Hon har gjort det fantastiskt hos oss, säger Daniel Redén till Sulkysport. Annons Det 9-åriga stoet gjorde årsdebut i Örebro den 15:e maj efter ett tävlingsuppehåll på sju månader. Då blev det galopp på upploppet. Innan dess ståtade Margareta Tooma med
Läs mer här

Continue Reading

Trending