Connect with us

Travtips

Formtränarens varning: ”Förväntar mig det…”

Published

on

Gävle-tränaren Fredrik Wallin trummar på och det känns som att han är med varje lördag på V75 numera. Resan till Örebro är inte så lång och han har ett par intressanta hästar med sig på transporten. Först ut är Funcio (V75-2) som kommer från en seger. –
Läs mer här

Continue Reading

Travtips

Chocksamtalet: hade vunnit flera miljoner

Published

on

Skrällen Kruson med kusken Henrik Kihle firar efter skrällen i lördags. – Men hon svarade inte så jag köpte en Harry Boy i stället, säger den 50-åriga kvinnan från Stockholm. Det var kompisens tur att spela på V85. Annons V75 är ett minne blott. Efter
Läs mer här

Continue Reading

Travtips

Superskräller – i sin sjätte (!) start

Published

on

– Jag är överlycklig. Shit, sa han efter skrällsegern. Annons Det var tränarens blott sjätte start sedan han plockade ut sin licens, och han trodde nog knappt själv på att enprocentaren Kruson skulle vara först över mållinjen i V85-omgångens tredje avdelning.
Läs mer här

Continue Reading

Travtips

Ljudhaveri – V85 försenades

Published

on

David Persson kallade Rommetravet för ”pajasbana” efter att ha blivit tvingad att stryka Orel Boko. – Jag är lite besviken över att de inte testade ljudsystemet innan, säger Carl Johan Jepson. Då stressade Orel Boko upp sig och blev tvungen att strykas.
Läs mer här

Continue Reading

Trending